Podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymali prezenty od Fundacji

28.12.2022

Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.
Paczki zostały przekazane mieszkańcom dnia 22 grudnia po spotkaniu Wigilijnym. Upominki osłodziły mieszkańcom okres świąteczny oraz wywołały uśmiech na ich twarzach.
Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała im bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki, znajduje się w województwie śląskim (19%). Z naszego województwa do programu dostało się 29 jednostek. Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.


Ilość wyświetleń: 378
Opublikowano: 28.12.2022 (14:02)
Agnieszka Pocian

« inne aktualności